- Titel:
Slow manifolds for infinite-dimensional evolution equations
- Dokumenttyp:
- Zeitschriftenaufsatz
- Autor(en):
- Hummel, Felix; Kuehn, Christian
- Zeitschriftentitel:
- Commentarii Mathematici Helvetici
- Jahr:
- 2022
- Band / Volume:
- 97
- Heft / Issue:
- 1
- Seitenangaben Beitrag:
- 61-132
- Volltext / DOI:
- doi:10.4171/cmh/527
- Verlag / Institution:
- European Mathematical Society - EMS - Publishing House GmbH
- E-ISSN:
- 0010-25711420-8946
- Publikationsdatum:
- 14.04.2022
BibTeX